Google.com

V administrácii E-shopu je potrebné aktivovať prislušný modul pre konkrétny porovnávač. Následne pre správne nastavenia porovnávača je potrebné sa zaregistrovať u prevádzkovateľa tejto služby. Po aktivácii atómu pre porovnávač sa vygeneruje URL adresa XML súboru. Túto URL adresu zadáte u prevádzkovateľa služby, po prihlásení sa do administrácie porovnávača.

 

Atomer.com  - Nastavenie XML feedu pre Google.com

 

Názvy tovarov - Nezaškrtnutím tejto možnosti sa do Google pridajú tovary s ich celým názvom, teda názov tovaru bude obsahovať aj parametre variantov tovaru (napr. tričko Nike biele L). Po zaškrnutí sa do Google prenesú aj varianty tovaru, no názov daného tovaru nebude obsahovať hodnotu parametrov variantu, teda všetky varianty jedného rodiča budú mať rovnaký názov (tričko Nike).

Nastavenie dodacej doby - To, aká dodacia informácia o dostunosti sa bude do feedu odosielať pre jednotlivé dodacie doby, si nastavíte v časti "E-shop" -> "Dodacia doba", v nastaveniach konkrétnej dodacej doby.

 

Nastavenie kategórií pre produktový XML súbor - Umožňuje priradiť kategórie v e-shope ku kategóriám na Googlu.

 

Atribút Shipping [doprava]: Tento atribút nie je povinné uvádzat v XML feede. Povinný je iba v prípade, ak potrebujete prepísať nastavenia dopravy zo služby Merchant Center pre niektorú z krajín, napr. Česká republika. Google namiesto uvedenia tohto atribútu odporúča nastaviť požadované dopravné priamo v nastaveniach služby Merchant Center. Definíciu tagu nájdete priamo v technickej dokumentácii na stránkach Google.

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Správa atómov...

Prejsť na sekciu Tovar a kategórie...

Prejsť na sekciu Charakteristiky tovarov...

Prejsť na sekciu Parametre variant tovarov...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2023 © help.atomer.com