Webnode import

Úvod E-shopWebnode import

Pri prechode na systém Atomer z Webnode systému, je možné pomocou modulu „Webnode import“ naimportovať všetky tovary naraz, aby sa nemuseli pridávať do systému manuálne po jednom.

 

V systéme Webnode si exportujte dané tovary do XML súboru. Tento súbor obsahuje všetky informácie o tovaroch potrebné pre import.

Taktiež je potrebná adresa XML feedu, ktorú získate v administrácii Webnode.

 

Po prejdení do modulu Webnode import v administrácii eshopu sa zobrazia takéto nastavenia:

 

Pomocou týchto nastavení je jednoduché importovať tovary do systému Atomer.

 

  • Dostupnosť - ak v XML súbore nie je pri tovaroch určená dostupnosť jednotlivých tovarov, použije sa tá, ktorú bude vybraná v tomto nastavení.
  • Prefix - ak chcete, môžete zvoliť prefix pred katalógové čísla.
  • Počet kusov - ak v XML súbore nie je pri tovaroch určený počet kusov jednotlivých tovarov, použije sa počet, ktorý bude tu nastavený.
  • Rodičovská kategória - môžete zvoliť rodičovskú kategóriu, teda kategóriu, do ktorej sa tovary naimportujú. Ak si napr. vytvoríte v administrácii Atomeru kategóriu „IMPORT“ a v tomto nastavení zvolíte túto kategóriu, všetky kategórie z Webnode sa naimportujú do kategórie „IMPORT“ ako podkategórie. Ak ponecháte nastavenie „- najvyššia úroveň -“, tovary sa naimportujú v takej štruktúre ako ste ich mali na Webnode eshope a budú ako hlavné kategórie.
  • Viditeľnosť - viditeľnosť tovarov určuje, či sa majú tovary naimportovať ako viditeľné, teda budú sa hneď zobrazovať na eshope, ale ako neviditeľné.
  • Ceny ukladať - ceny tovarov môžete ukladať bez DPH alebo s DPH a nastaviť výšku DPH.
  • Farba a veľkosť - tovarom môžete pridať parameter, ktorý si vytvoríte v administrácii Atomeru v module „Parametre variant tovarov“
  • XML súbor – vyberiete súbor, ktorý ste získali exportom z Webnode
  • Adresa XML feedu – vložíte linku pre XML, ktorú ste taktiež získali v administrácii Webnode eshopu

 

Keď už sú všetky nastavenia kompletné, import sa vykoná kliknutím na tlačidlo „Importovať“. Import môže trvať niekoľko minút, takže operáciu neprerušujte.

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Správa atómov...

 

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2023 © help.atomer.com