SSL

SSL (Secure Sockets Layer) je protokol, ktorý sa najčastejšie využíva pre bezpečnú komunikáciu medzi serverom s webovou prezentáciou a prehliadačom (používateľom) pomocou HTTPS, t.j. zabezpečenou verziou protokolu HTTP. Po vytvorení SSL spojenia je komunikácia medzi serverom a klientom šifrovaná a teda zabezpečená.
Adresy stránok zabezpečených pomocou SSL začínajú: „https: //“. Prehliadač zabezpečené stránky označuje ikonkou zámku v stavovej lište. Moderné prehliadače zobrazujú ikonku zámku tiež v riadku adresy, prípadne ju podfarbujú rôznymi farbami podľa miery bezpečnosti.

Prečo by sa mal SSL používať?
SSL je protokol, ktorý zabezpečuje šifrovanie prenášaných dát a autentizáciu servera pomocou digitálnych certifikátov. Mal by ho používať každý, kto zhromažďuje prostredníctvom webových stránok dôverné údaje z formulárov alebo ponúka možnosť prihlásenia na svoje stránky pomocou hesla.
Pri použití SSL certifikátu dávaš návštevníkom svojich stránok istotu, že server, s ktorým komunikujú, patrí skutočne tebe. Môžu ti teda bez obáv zveriť svoje osobné alebo obchodné údaje a nemusia sa báť, že budú podvodne zneužité treťou stranou.

 

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Aktivácia SSL...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2023 © help.atomer.com