Menové kurzy

Úvod E-shopMenové kurzy

Pomocou modulu „Menové kurzy“ je možné nastaviť si primárnu a sekundárnu menu na e-shope. 


Máme možnosť si vybrať akú sekundárnu menu použijeme zo širokej škály ponúkaných mien.

 

Primárna mena je spoločná pre celý e-shop nezávisle od jazykovej mutácie. Je jedinou prednastavenou menou, ktorú je možné použiť na e-shope pri platbe za objednávky. 


Sekundárna mena je druhou menou, ktorú si majiteľ e-shopu môže nastaviť ako informačnú. Sekundárna mena slúži iba na uľahčenie porovnania cien pre zákazníkov.

 

Je možné nastaviť iba jednu primárnu a jednu sekundárnu menu pre jeden e-shop. Ak chcete umožniť pre zákazníkov z viacerých krajín platiť za objednávky v ich domácich menách, je potrebné pre každú takúto menu vytvoriť osobitný e-shop.

 

To samozrejme neplatí pri platbe kartou alebo prevodom, kedy má na starosti prijatie platby v inej mene prevádzkovateľ platobnej brány. Túto možnosť si môžete sprístupniť aktivovaním modulu "Online platby" v "Správa atómov". Pre využitie platobnej brány je potrebné mat aktivovaný príslušný Atóm v module „Sprava atómov“. 


V module Menové kurzy môžete tiež nastaviť, aby sa kurz sekundárnej meny jednorázovo nastavil podľa Európskej Centrálnej Banky. Sekundárna mena sa automaticky neaktualizuje, nakoľko pri poklese kurzu by mohla klesnúť pod nákupnú cenu produktu. Na stránke by sa následne zobrazovali v sekundárnej mene ceny, ktoré by mohli byť pre majiteľa e-shopu nevýhodné.

 

 


Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Správa atómov...

Prejsť na sekciu Jazyk...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2024 © help.atomer.com