SEO

1. Výmenné spätné odkazy

Spätné odkazy už nemajú taký veľký význam ako v minulosti. Ak ich však chceš používať je potrebné vymieňať odkazy iba s relevantnými stránkami.

 

Na nasledujúcich odkazoch nájdeš článok o budovaní spätných odkazov a článok o tom, čo pri budovaní odkazov nerobiť a na čo si dávať pozor.

 


2. Optimalizácia pomocou Meta tagov

V systéme Atomer je možné ručne vyplniť Meta tagy (titulka, popis a kľúčové slová) pre stránky, kategórie a tovary. Možnosť nastavenia pre jednotlivé časti stránky nájdete pri úprave konkrétnej stránky, kategórie alebo tovaru na záložke SEO.

 

Čo sú Meta tagy a ako ich vypĺňať?

 

3. Aké SEO nastavenia môžem na stránke spraviť?

Dajú sa vyplniť SEO nastavenia titulky, popisu prípadne kľúčových slov pre kategórie, tovary a stránky (treba mať aktivované príslušné atómy v module "Správa atómov"). Takisto je možné vyplniť popis pre obrázky tovaru.

 

 

4. sitemap.xml

Systém Atomer automaticky negeneruje súbor sitemap.xml. Pokiaľ chcete tento súbor využívať, možete si ho nechať vygenerovať nejakým voľne dostupným online nástrojom a následne ho vložiť do atómu Súbory. Po nahratí medzi súbory sa url adresa pre súbor sitemap.xml nachádza v tvare "vasa_domena.sk/sitemap.xml".

 

Súbor sitemap.xml obsahuje URL odkazy umiestnené na webe. Po odoslaní sitemapy vyhľadávač nové stránky síce navštívi, no vo väčšine prípadov ich zaindexuje až na základe klasických odkazov vedúcich na ne.

 

Aby Vám sitemap.xml správne fungoval, treba si jednotlivý súbor v module "Súbory" nahrať priamo do hlavného adresára "ftp_client". Ak by ste si súbor nahrali do akéhokoľvek iného adresára alebo podadresára, sitemap nebude fungovať.

 

Súbor sitemap nie je potrebný!

 

 

Zoznam online generátorov:

  1. http://rapid.searchmetrics.com/seo-tools/extras/sitemap-generator,25.html
  2. http://www.xml-sitemaps.com/


5. robots.txt

Súbor robots.txt je obyčajný textový súbor, ktorý býva umiestnený v adresári s webom. Slúži na obmedzenie alebo zakázanie vyhľadávacích robotov na webových stránkach.
Systém Atomer automaticky negeneruje súbor robots.txt. Pokiaľ chcete tento súbor využívať, možete si ho nechať vygenerovať nejakým voľne dostupným online nástrojom a následne ho vložiť taktiež do atómu "Súbory" a do hlavného adresára "ftp_client".
Ak by ste si súbory nahrali do akéhokoľvek iného adresára alebo podadresára, robots.txt nebude fungovať.
  

 

6. Google nepozná moju stránku.

Ak je stránka nová, Google o nej nevie. Stačí požiadať o kontrolu na tejto stránke.

 

7. Ako zabezpečím, aby sa moja stránka umiestňovala vo vyhľadávačoch na čo najvyšších miestach?

Rôzne možnosti ako dosiahnuť popredné zobrazovanie stránok. 

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Marketing na internete...

Prejsť na sekciu Google Analytics...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2023 © help.atomer.com