Nastavenie domény

Úvod Najčastejšie otázkyNastavenie domény

Pokiaľ sme tvoju doménu ešte nezaregistrovali, alebo nemáš zmenené DNS záznamy na tvojej existujúcej doméne, v administrácii sa ti zobrazí upozornenie DNS záznam nie je správne nastavený .
Pre nastavenie DNS záznamov postupuj podľa bodu č.1. Ak sa ti táto hláška zobrazuje aj 24 hodín po registrácii tvojej domény z našej strany, odhlás sa z administrácie a opätovne sa prihlás.

 

Obsah

 1. Nastavenie DNS záznamov tvojej domény
 2. Registrátor domény
 3. Zmena registrátora domény
 4. Zmena držiteľa domény
 5. Časté otázky

1. Nastavenie DNS záznamov tvojej domény

O zmenu záznamov požiadaj registrátora tvojej domény - viac informácií o registrátorovi nájdeš v 3. bode nižšie.

 1. Projekt budeš mať u nás, ale e-maily chceš naďalej využívať u súčasného poskytovateľa.
  Nastav iba A záznamy pre "domena.sk" aj "www.domena.sk" na IP adresu 217.67.30.160. Tvoj projekt zo systému Atomer sa zobrazí na doméne a e-maily budeš naďalej využívať u svojho pôvodného poskytovateľa.

 2. E-maily aj projekt chceš využívať u nás.
  Pokiaľ máš už vytvorené e-mailové schránky u svojho súčasného poskytovateľa a nechceš prísť o už prijaté e-maily, vytvor si ich zálohu. Tú následne vieš preniesť do schránky vedenej u nás.

  Následne nastav na doméne naše kompletné DNS záznamy:

  DNS1: ns1.nameserver.sk
  DNS2: ns2.nameserver.sk
  DNS3: ns1.dnsbackup.net
  DNS4: ns2.dnsbackup.net

  DNS záznamy je potrebné zadávať presne v uvedenom tvare a nič v nich neupravovať. Nezadávať teda napríklad ns1.atomer.sk,...

  Ak máš doménu s koncovkou .cz, musíš nastaviť aj NSSET - "Sada jmenných serverů" na: YEGO-0001

 3. Projekt si praješ zobrazovať na vytvorenej subdoméne.
  Tvoj projekt sa môže zobrazovať aj na subdoméne, napríklad "eshop.tvoja_domena.sk". Nastav A záznamy na IP adresu 217.67.30.160 pre "subdomena.domena.sk"aj "www.subdomena.domena.sk". Tvoj projekt zo systému Atomer sa následne zobrazí na tejto subdoméne. E-maily budeš naďalej využívať na tvojej hlavnej doméne v tvare "domena.sk".

DNSSEC

Pokiaľ máš svoju doménu registrovanú u iného registrátora a využívaš, alebo chceš využívať zabezpečenie DNSSEC, môžu nastať nasledové situácie:

 1. DNSSEC od tvojho registrátora - Ak máš u svojho registrátora nastavené DNSSEC, môže to aj po nastavení DNS záznamov na nás spôsobovať problémy so zobrazením obsahu na doméne, aktiváciou SSL, či ovplyvňovať funkcionalitu e-mailov. Požiadaj registrátora tvojej domény o odstránenie DNSSEC.

 2. Iný registrátor, DNSSEC od nás - Pokiaľ doména nie je registrovaná u nás, nie je možné využívať ani DNSSEC od nás. Nakoľko pri DNSSEC dochádza k rotácii kľúčov, raz za čas sa tieto kľúče zmenia - tým pádom by prestala fungovať tvoja stránka.

 3. Pokiaľ si praješ využívať DNSSEC, jediná možnosť je zmeniť registrátora domény na nášho poskytovateľa serverových služieb Webglobe.sk. Poplatok za doménu by ste uhrádzali priamo nám a DNSSEC na doméne by fungovalo - keďže by bol registrátor aj poskytovateľ hostingu rovnaký. Ak máte záujem o túto zmenu, kontaktujte našu Technickú podporu.

 

2. Registrátor domény

O zmenu A záznámov, prípadne kompletných DNS záznamov môžeš požiadať registrátora svojej domény, alebo si ich nastavíš sám v administračnom prostredí u svojho registrátora. Kto je registrátorom domény si overíš na stránkach správcu domén pre danú krajinu:

 • domény ".sk" na stránke SK-NIC
 • domény ".cz" na stránke CZ-NIC
 • dómeny európskych krajín ".eu" na stránke EURid
 • domény ".com" na stránke who.is

3. Zmena registrátora domény

Ak si už o registráciu tvojej domény požiadal iného registrátora, nemusíš ho zmeniť na nás. Aby sa tvoj Atomer projekt zobrazil na doméne, nastav DNS záznamy domény podľa bodu č.1.
Ak si napriek tomu praješ jej registrátora zmeniť na nás, požiadaj aktuálneho registrátora tvojej domény, aby ti poskytol autorizačný kód domény (AUTH-ID). Kód nám zašli v administrácii, v časti "Nastavenia" -> "Technická podpora". Po zmene bude naša firma registrátorom tvojej domény. Poplatok za predĺženie jej platnosti budeš ďalej uhrádzať nám, na základe zaslanej faktúry, podľa nášho aktuálneho cenníka.

 

4. Zmena držiteľa domény

Zmenu držiteľa domény vykonáva vždy jej registrátor. Kto je registrátorom si overíš v bode 2. Ak si nás pri prechode do ostrej prevádzky požiadal o registráciu domény, pri registrácii uvádzame jej vlastníka podľa fakturačných údajov vyplnených v časti "Nastavenia" -> "Správa kreditov" -> "Fakturačné údaje". Kontaktné údaje vlastníka domény si overíš v registri domén WHO.IS. Verejnosti sa tvoje údaje zobrazia iba v prípade, ak si právnická osoba. Ak si fyzická osoba, v registri sa nezobrazia.


Ak si praješ zmeniť držiteľa svojej domény, zašli nám nové údaje držiteľa a my ti ich zmeníme. Pre bližšie informácie kontaktuj našu Technickú podporu.

 

5. Časté otázky

5.1 DNS záznamy som si už zmenil avšak chcem mať e-maily u predchádzajúceho poskytovateľa. Ako postupovať?

Pošli nám do modulu "Nastavenia" -> "Technická podpora" MX záznamy od svojho predchádzajúceho poskytovateľa. Po nastavení MX záznamov u nás bude možné e-maily naďalej využívať u predchádzajúceho poskytovateľa.

 

5.2. Nemám nastavené DNS záznamy na Atomer, ako môžem využívať e-maily u vás?

V prípade, že máš na Atomer nastavené iba A záznamy a chceš u nás využívať aj e-maily, je najlepším riešením zmeniť si DNS záznamy podľa bodu číslo 1.
Ak z nejakého dôvodu nie je zmena DNS záznamov vyhovujúca, napríklad, ak chceš domény a subdomény spravovať u svojho registrátora domény, tak pre funkčnosť e-mailov v Atomeri je potrebné nastaviť aj MX záznamy:

tvoja_domena.sk 86400 MX 5 mailin.mx-hub.cz.
tvoja_domena.sk 86400 MX 5 mailin.mx-hub.sk.
tvoja_domena.sk 86400 MX 5 mailin.mx-hub.eu.
tvoja_domena.sk 86400 MX 5 mailin.mx-hub.net.
tvoja_domena.sk 86400 MX 100 as.mx-hub.net.
tvoja_domena.sk 86400 MX 100 as.mx-hub.sk.

Je potrebné, aby priorita záznamov ostala zachovaná.

 

5.3. Môžem mať viac domén smerovaných na jednu stránku?

Áno. Je možné si nastaviť presmerovanie viacerých domén na doménu svojho projektu. Pre bližšie informácie kontaktuj našu technickú podporu s požiadavkou a informáciou, akú doménu si želáš presmerovať a aká doména má byť cieľová.

5.4. Aký je rozdiel medzi presmerovaním domény a aliasom?

Presmerovanie domény znamená, že po zadaní adresy B sa stránka presmeruje na adresu A. Čiže sa bude zobrazovať adresa A a aj obsah stránky A.

Alias je podobný ako presmerovanie s tým rozdielom, že po zadaní adresy B sa zobrazí obsah stránky A, no ostane zadaná adresa B (nezmení sa na adresu A ako pri presmerovaní).

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2023 © help.atomer.com