Prechod do ostrej prevádzky

Úvod Prechod do ostrej prevádzky

Ak už máš vytvorený e-shop alebo web stránku v systéme Atomer a máš záujem prejsť z testovacej prevádzky do platenej, je možné to urobiť v administrácii. Stačí sa prihlásiť do administrácie. Po prihlásení do administrácie v hornej časti hlavnej stránky stlačíš tlačidlo "Objednať platenú prevádzku" . Následne ťa systém v pár krokoch prevedie prechodom do platenej prevádzky. Prechodom do platenej prevádzky zostanú zachované všetky tvoje dáta vytvorené v testovacej prevádzke. 

 

Obsah

1. Správa atómov

2. Celkový prehľad

3. Údaje o stránke

4. Spustenie stránky


1. Správa atómov

Prvý krok prechodu do platenej prevádzky je nastavenie atómov, ktoré máš záujem používať pri prevádzke (podrobnejšie informácie k správe atómov).

 

 

Po výbere atómov stlačíš tlačidlo "Prejsť na celkový prehľad" . Po stlačení tlačidla sa presunieš na další krok.

Je možné požiadať o vrátenie kreditu omylom aktivovaného atómu do 24 hodín od jeho aktivovania. Žiadosť je potrebné zaslať prostredníctvom Technickej podpory. V prípade schválenia žiadosti o vrátenie kreditu sa účtuje administratívny poplatok 3 €.

 

 

2. Ceľkový prehľad

V nasledujúcom kroku prechodu do platenej prevádzky sa zobrazí prehľadná tabuľka atómov, ktoré sú aktivované. V prehľade je vidieť názov atómu, platnosť atómu na určitý počet dní a cena atómu.

 

 

V dolne časti stránky prehľadu atómov sa nachádza tlačidlo "Potvrdiť a prejsť na údaje o stránke" . Po jeho stlačení sa presuniete na tretí krok.

 

3. Údaje o stránke

V treťom kroku je potrebné vyplniť názov domény, na ktorej bude stránka umiestnená. Po vyplnení názvu domény je možné si vybrať, či máme doménu zaregistrovať my za príslušný poplatok podľa aktuálneho cenníka. Alebo si môžeš doménu registrovať sám u iného registrátora domén.

 

 

 

 Po výbere možnosti registrácie domény a odsúhlasení obchodných podmienok stlačíte tlačidlo "Spustiť stránku"

 

 

4. Spustenie stránky

V poslednom kroku prechodu do platenej prevádzky sa nachádzajú infomácie ako správne nastaviť DNS záznamy. Podrobnejšie infomácie o nastavení DNS záznamov nájdete na tejto stránke.

 

4.1 Uhradenie platby

V tomto kroku je potrebné vykonať úhradu platby. Je možné dobitie ľubovoľnej výšky kreditu. Pre automatické predlžovanie atómov odporúčame mať kredit vyšší. Následné predĺženie atómov sa potom odráta z kreditu.

Bonus platí iba pri platbe kartou.
Ak máte zľavový kupón môžete ho uplatniť. 

 

 

 

4.2 Spôsob platby

Pri výbere spôsobu platby je na výber:

  • platba platobnou kartou
  • platba prevodom na účet

 

 

Po stlačení tlačidla "Pokračovať"  ťa systém presmeruje podľa výberu spôsobu platby na:

  • stránku prevádzkovateľa služby pre platbu kartou
  • stránku kde sú zobrazené informácie pre platbu prevodom na účet

 

Platbu je potrebné uhradiť do 7 dní od prechodu do platenej prevádzky. Ak platba nebude uhradená do 7 dní, stránka sa automaticky deaktivuje.

 

 

4.3 Nastavenie DNS záznamov

Pokiaľ si prešiel do ostrej prevádzky a zobrazuje sa ti hláška "DNS záznam nie je správne nastavený" (vid. screenshot nižšie), musíš ešte tento DNS záznam nastaviť. Ohľadom takejto zmeny je potrebné kontaktovať registrátora tvojej domény. Pokiaľ sme ti doménu registrovali my, DNS záznamy nastavíme. V opačnom prípade treba postupovať podľa návodu, ktorý nájdeš TU.

 

 

 

 

Po zmene DNS záznamov môže v niektorých prípadoch trvať 4-24 hodín, pokým sa zmena prejaví. Môžeš sa teda stretnúť so situáciou, že DNS záznamy už boli zmenené ale hláška sa ti stále zobrazuje. V tom prípade teda stačí počkať a hláška sa automaticky prestane zobrazovať.

 

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Správa kreditov...

Prejsť na sekciu Moduly...

Prejsť na sekciu E-shop...

Prejsť na sekciu Nastavenia...

Prejsť na sekciu Koľko ma bude stáť služba Atomer?...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2020 © help.atomer.com