Tlač

V tejto časti si môžeme upraviť informácie, ktoré sú potrebné pre tlačové zostavy a pre export do účtovných systémov. Tlačové zostavy a exporty do účtovných programov sa nachádzajú v module "Objednávky".
Dostupné sú tlačové zostavy pre poštový peňažný poukaz typu U, poštový štítok, poštový peňažný poukaz, podací lístok, poštovú sprievodku a poštovú dobierkovú poukážku A.

Fakturačné systémy sú PREMIER, OMEGA, Money S4, Money S3 a POHODA.

 

 

Zadávate názov firmy alebo Vaše meno pre tlačovú zostavu. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok".
Zadávate ulicu a číslo Vašej adresy pre tlačovú zostavu. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok".
Zadávate PSČ Vašej adresy pre tlačovú zostavu. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok". 
Zadávate mesto Vašej adresy pre tlačovú zostavu. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok".
Zadávate IČO Vašej firmy pre export do fakturačných systémov ako napr. systémy POHODA alebo OMEGA.
Zadávate identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty Vašej firmy pre tlačovú zostavu v prípade, že ste platcom DPH. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok".
Zadávate predčíslie Vášho účtu v tlačovej zostave pre poštový peňažný preukaz. V prípade, že je Vaše číslo účtu vo formáte IBAN, je Vaše predčíslie účtu 6 cifier pred číslom účtu.
Zadávate Vaše číslo účtu v tlačovej zostave pre poštový peňažný preukaz. V prípade, že je Vaše číslo účtu vo formáte IBAN, je Vaším číslom účtu posledných 10 cifier. 
Zadávate kód Vašej banky v tlačovej zostave pre poštový peňažný poukaz. Nájdete ho za číslom účtu.
Zadávate konštantný symbol prevodu v tlačovej zostave pre poštový peňažný poukaz.
Zadávate vaše referenčné číslo v tlačovej zostave pre poštový peňažný poukaz. Referenčné číslo je číslo, pridelené vašej firme Slovenskou poštou pre účely zúčtovania poštovného.
Zadávate predvolený kód pre službu pošty. Zoznam kódov najdete na stránke pošty. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok".
Ak je nastavené "áno", zásielky budú označené ako posielané prvou triedou v tlačovej zostave pre poštovú sprievodku.
Ak je nastavené "áno", zásielky budú označené ako poistené pre tlačovú zostavu. V module "Objednávky", sú tlačové zostavy napr. "Vytlačiť podací lístok" alebo "Vytlačiť poštový štítok".
Ak už máte na podacích lístkoch predtlačené údaje odosielateľa, zadáte "áno", teda znova sa tlačiť nebudú. Ak je nastavené "nie", údaje sa vytlačia.
Volíte typ poštového peňažného poukazu pre tlačovú zostavu. Pri poštovom peňažnom poukaze typu R pošta peniaze pripíše na účet adresáta. Poštový peňažný poukaz typu H je vyplácaný v hotovosti priamo doručovateľom alebo pri priehradke príslušnej dodávacej pošty.
V prípade, že položky v Poštovom peňažnom poukaze (PPP) sú posunuté a nie sú vo svojich okienkach správne, je možné nastaviť o koľko mm treba PPP posunúť, aby boli tieto položky správne vo svojich okienkach.  
V prípade, že položky v Poštovom peňažnom poukaze (PPP) sú posunuté a nie sú vo svojich okienkach správne, je možné nastaviť o koľko mm treba PPP posunúť, aby boli tieto položky správne vo svojich okienkach.  
Volíte predvolený spôsob platby pre stav "Dobierka". Pri vytlačení napr. podacieho archu z tlačovej zostavy sa pre objednávky označené týmto spôsobom platby automaticky priradí suma na uhradenie dobierky. Rovnako postupujte aj v prípade, že exportujete objednávky do systémov Uloženka, Zásilkovna, EPH a Česká pošta.
Volíte typ podacieho lístku pre dobierku, ktorá sa zobrazí pri tlačení podacieho lístka z konkrétnej objednávky. 
Zadávate číslo účtu v prípade, že tlačíte podací lístok s dobierkou platenou na účet.
Zadávate variabilný symbol v prípade, že tlačíte podací lístok s dobierkou platenou na účet. 

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2020 © help.atomer.com