HTML blok a FB stream

1. Facebook stream

2. HTML blok

3. Vloženie obrázka do HTML bloku

Facebook stream

Facebook stream umožňuje vkladať funkcionality Facebooku do jednotlivých stĺpcov webstránky. Do nastavení FB streamu je potrebné zadávať zdrojový kód, ktorý je možné vygenerovať na Facebookovských stránkach pre vývojárov (www.developers.facebook.com). Ak by ste chceli vložiť napríklad Page Plugin, tak na stránke https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin vyplníte požadované nastavenia a po kliknutí na "Get Code" vám bude vygenerovaný potrebný kód. Prosím používajte vždy IFRAME verziu kódu pluginu.

 

Daný kód je takisto možné vložiť cez záložku  Facebook  v časti "Facebook stream". V časti "Štruktúra webu / eshopu" je však potrebné mať priradený blok "Facebook stream" k niektorému zo stĺpcov. 

HTML blok

HTML blok slúži na vkladanie ľubovoľného HTML kódu do stránky. Je možné ho umiestniť do ľubovoľného stĺpca webstránky. Takto vložený obsah musí byť prispôsobený širke konkrétneho stĺpca.


Vloženie obrázka do HTML bloku 

Ak si želáte vložiť obrázok do funkcie "HTML blok" v "Nastavenia" --> "Nastavenia a vzhľad" --> "Štruktúra webu / eshopu", tak je potrebné najskôr napísať HTML kód pre tento obrázok. To môžete urobiť napr. tak, že najskôr vložíte obrázok do modulu "Súbory" a následne textový editor za vás automaticky napíše HTML kód.

 

V module "Stránky" kliknite na  a následne v paneli nástrojov zvolíte "Vložiť/upraviť obrázok".

 

 

Pomocou tejto možnosti si môžete do textu vložiť obrázok.

 

 

Následne stačí, ak zvolíte v paneli nástrojov tlačítko "HTML". Po zvolení tejto možnosti sa vám zobrazí HTML kód, ktorý stačí prekopírovať do funkcie "HTML blok" v "Nastavenia" --> "Nastavenia a vzhľad" --> "Štruktúra webu / eshopu". Tento kód bude v tvare:

 

<img src="/user/xxxxx/upload/ftp_client/obrazok.jpg" alt="" width="187" height="77" />

 

 

Stránku, ktorú sme v module "Stránky" vytvárali už pre tento účel netreba a teda môžete túto možnosť zrušiť.

 

Upozorňujeme však, že táto funkcionalita je určená skúseným používateľom. Za problémy vzniknuté chybným vložením HTML kódu nezodpovedáme. 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Štruktúra webu / eshopu...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2024 © help.atomer.com