Facebook

V tejto časti si možeme nastaviť kde sa bude zobrazovať like tlačidlo. Takisto môžeme vložiť kód pre Facebook stream. Viac informácii o vkladaní kódu pre facebook stream je možné nájsť tu.

 

 

Na stránke potom bude zobrazené takéto tlačidlo:

 

Facebook Pixel

 1. Čo je Facebook Pixel?

      Facebook Pixel kód je kód so špecifickým identifikátorom. Na jeho využitie je nutné ho najskôr umiestniť na svojej stránke - vloženie kódu do stránky sme vykonali za teba, stačí si ho nastaviť :). Po správnom nasadení ti umožňí pomocou cookies sledovať, kto navštívil tvoj web a aké aktivity na ňom vykonal. Zbiera dáta o zákazníkoch, ktorí navštívia stránku, optimalizuje tvoje reklamy na Facebooku a pomáha ti vytvárať cieľové publiká zákazníkov. Na základe týchto informácií teda môžeš na Facebooku vytvárať reklamy oveľa efektívnejšie.
 2. Nastavenie Pixelu

      Pokiaľ si praješ získať Pixel kód, je potrebné prejsť do Správcu udalostí na Facebooku. Následne v časti Správca udalostí  -> Meranie a vykazovanie zvolíš Pixely -> Vytvoriť pixel.
  Keďže sme v našom systéme zjednodušili inštaláciu Pixel kódu, stačí skopírovať Pixel ID z časti vyznačenej na obrázku nižšie a následne ho vložiť do administrácie Atomeru v časti "Nastavenia" -> "Nastavenia a vzhľad" -> "Nastavenia" -> "Facebook" ->  "Facebook Pixel ID".

     


      V administrácii Atomeru si následne môžeš navoliť, ktoré udalosti si praješ sledovať vo svojom projekte - napríklad pri zobrazení tovaru zákazníkom, pri vyhľadávaní, atď.
  Jednotlivé udalosti sú bližšie popísané priamo v administrácii, pri ich nastavení.

      3. Ako skontrolovať funkčnosť Pixelu
      Na overenie môžete využiť na príklad rozšírenie prehliadača Google Chrome Facebook Pixel Helper. Jedná sa o nástroj, ktorý pomáha overovať nastavenie služby Facebook Pixel na tvojej stránke. Viac informácií o jeho inštalácii a nastavení nájdete na tomto odkaze

Ak si prajete do Pixelu importovať tovary z Atomeru, môžete na tento účel využiť náš Google feed

   
     
 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu HTML blok a FB stream...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2019 © help.atomer.com