Nastavenia pre EPH

Úvod E-shop ObjednávkyNastavenia pre EPH

e-Podací hárok úplne nahrádza klasický papierový podací hárok. Ušetrí čas, ktorý je možné využiť efektívnejšie. Zákazník už nemusí pri podaní predložiť papierovú verziu podacieho lístka, pri riešení zásielok ako sú:

  • doporučené zásielky
  • poistené listy
  • úradné zásielky
  • balíky
  • expresné zásielky


Odosielateľ môže vyplniť údaje ako: meno, adresa, bydlisko, druhu zásielky, spôsob úhrady, o tom či má pridelené podacie čísla, ktoré chce podávať atď. Odosielateľ môže v podacom hárku uviesť aj hmotnosť zásielok. Všetky ďalšie informácie nájdete v priloženom náhľade nižšie.

 

V ľavej časti modulu Objednávky je možné nastaviť "nastavenia EPH" (elektronický podací hárok). V nastaveniach EPH vyplníme potrebné údaje a dáme uložiť. Údaje pre Odosielateľa a Spätnú adresu sa ukladajú zvlášť tlačítkom "Uložiť adresy". Základné nastavenia EPH a Prednastavenia zásielok sa ukladajú tlačítkom "Uložiť nastavenia". Tieto údaje budú priradené všetkým objednávkam.

 

EPH

 

Export objednávok do EPH


V zozname prijatých objednávok (E-shop - Objednávky) môžeme robiť export objednávok do EPH. Pre hromadný export zaškrtneme všetky potrebné objednávky a v spodnom roletovom menu vyberieme export do EPH. Následne sa nám vygeneruje XML súbor. V tomto prípade sa nám aplikujú nastavenia EPH z globálneho nastavenia, ktoré sme predtým vykonali.

 

 

 

Ak chceme upraviť nastavenia pre jednotlivé objednávky, otvoríme si požadovanú objednávku a klikneme na ikonu EPH v hornej časti detailu objednávky. Potom sa nám zobrazí okno, kde zadávame potrebné údaje pre export do EPH. Nastavenia po zmene MUSÍME uložiť. Následne po znovuotvorení okna môžeme objednávku exportovať do EPH. 


V momente keď vykonáme akúkoľvek zmenu v nastavení EPH, zmení sa nám horný červený text na zelený informujúci o tom, že nastavenia boli upravené. Odteraz sa zruší načítavanie informácií z globálneho nastavenia a použijú sa tie, ktoré boli nastavené pre danú objednávku.

  • Zelený názov - "Upravené nastavenia" - nenačítava žiadne informácie z globálneho nastavenia (aj pri zmene iba jednej položky)
  • Červený nápis - "Základné nastavenia" - načítava informácie z globálneho nastavenia


Príklad okna EPH v detaile objednávky:

EPH

 

Ako nastavím dobierku pre EPH?

1. Treba si vytvoriť spôsob platby v "E-shop" -> "Spôsob dopravy a platby", ktorý sa bude používať ako dobierka.

2. V nastaveniach pre tlačové zostavy ktoré nájdete v "Nastavenia" -> "Nastavenia a vzhľad" -> "Nastavenia"  -> "E-shop" -> "Tlač" treba v roletovom menu "Spôsob platby 'Dobierka' " zvoliť želaný spôsob platby na dobierku, ktorý bol vytvorený v bode 1.

3. Pri správnom vyplnení sa po registrácií zásielky pre EPH v poli dobierka zobrazí celková cena objednávky.

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Zoznamy objednávok

Prejsť na sekciu Detail objednávky

Prejsť na sekciu Pridanie tovaru k existujúcej objednávke

Prejsť na sekciu Hľadanie objednávky

Prejsť na sekciu Pridanie objednávky

Prejsť na sekciu Stavy / e-mailové a SMS notifikácie

Prejsť na sekciu Skladový systém

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2024 © help.atomer.com