Packeta (Zásielkovňa)

Úvod E-shop Spôsob dopravy a platbyPacketa (Zásielkovňa)


Zásielkovňa mení názov na Packeta

Čo to je?

Packeta je spôsob doručenia tovaru od eshopov k zákazníkom prostredníctvom výdajných miest.

Nemusíte teda stáť v radoch na poštách, ani dlhé hodiny čakať na kuriéra. Vy sa rozhodnete, kedy a kde si zásielku vyzdvihnete. Na vyzdvihnutie máte vždy čas minimálne 7 dní.

Bližšie informácie nájdete na www.packeta.cz a www.packeta.sk.

 

Čo sú podacie a výdajné (odberné) miesta a ako ich nastavím?

Ako už z názvu vyplýva, sú to miesta kde sa podávajú alebo odoberajú zásielky.

 

Pohľad zákazníka - každá pobočka Packeta je výdajným miestom. Toto je dôležité pre zákazníkov, ktorí si môžu svoje zásielky vyzdvihnúť na ktorejkoľvek pobočke, ak má toto miesto eshop v ponuke.

Pohľad majiteľa eshopu - Nie každá pobočka je podacím miestom. Toto je dôležité predovšetkým pre samotných majiteľov e-shopov. Podacie miesto totiž slúži na podanie zásielok a k tomu je potrebné, aby pobočka spĺňala určité kritériá.

Majiteľ eshopu si pobočky, ktoré bude mať zákazník na výber pri objednávke, volí po prihlásení na stránkach Packeta.sk. Tie sa mu automaticky budú zobrazovať v eshope pri objednávaní tovaru v roletovom menu.

 

Ako na to ak chcem využívať služby Packeta v Atomeri?

 1. V prvom rade sa musíte zaregistrovať na stránkach Packeta.sk. Môžete sa registrovať ako internetový obchod alebo fyzická osoba.
 2. Po registrácii dostanete identifikačné údaje. Tieto údaje sú potrebné pri využívaní služby Packeta v Atomeri:
  1. Packeta API kľúč
  2. Packeta API heslo
 3. Pokiaľ v jednom konte Packeta využívate viacero odosielateľov, je nutné si pre odosielateľa vyplniť pole "Označenie"  v tvare "vasa_domena.sk". Z Atomeru sa pri registrácii zásielky automaticky zasiela aj odosielateľ zásielky, tiež v tvare "vasa_domena.sk", tento údaj preto musí byť identický.
  Pokiaľ si tento údaj nevyplníte, alebo ho vyplníte nesprávne, nebude Vám fungovať registrovanie objednávok do Packeta.

  oznacenie
   

  Pre bližšie informácie ohľadom klientskej sekcie Packety Vám odporúčame si znova spustiť "Sprievodca klientskou sekciou" - ten spustíte v sekcii "Klientská podpora" v Packete.

Ako službu nastavím v Atomeri?

Nastavenie služby Packeta v administrácii Atomeru sa vykonáva v module „Spôsob dopravy a platby“.

 1. Najskôr musíte vytvoriť daný spôsob dopravy. Kliknutím na „Pridať spôsob dopravy“ (vedľa zeleného plus), sa zobrazí formulár pre pridávanie.
 2. Zadávajte taký názov dopravy, aký budete chcieť, aby sa zobrazoval v košíku pri vytváraní objednávky. (napr. Packeta).
 3. Musíte zvoliť „Extra typ“. Vyberte možnosť „Packeta“. Tak bude vedieť daný spôsob dopravy že ide o službu Packeta.
 4. Po zvolení extra typu sa zobrazia ďalšie dve kolonky a to „Packeta API kľúč:“ a „Packeta API heslo:“. Tu zadávajte identifikačné údaje obdržané po registrácii na Packeta.sk.
 5. Ďalšie nastavenia pri spôsobe dopravy nájdete tu: https://help.atomer.com/e-shop/sposob-dopravy-a-platby/.

 

Po vytvorení spôsobu dopravy musíte tento spôsob priradiť k spôsobu platby! Bližšie informácie nájdete tu: https://help.atomer.com/e-shop/sposob-dopravy-a-platby/

Pri objednávkach mám v poznámke ikonu „krabice“.

Majiteľ eshopu musí objednávku od zákazníka ešte v Atomeri zaregistrovať.

V zozname všetkých prijatých objednávok sa pri novej objednávke v poznámke zobrazuje sivá ikona. Keď prejdeme myšou nad túto ikonu, napíše nám „Packeta – Stav: nezaregistrovaná zásielka“. Prejdeme do detailu takejto objednávky a na záložke "Tlačové zostavy | Fakturácia" môžeme vidieť takúto ikonu: 

Klikneme na túto ikonu, vyskočí nám okienko, v ktorom klikneme na „Zaregistrovať objednávku“. Ikona sa v detaile objednávky zmení na červenú: 

 

To znamená, že objednávka bola zaregistrovaná. Po kliknutí na túto ikonu môžeme ešte vytlačiť popisný štítokpodací list a tiež zistiť aktuálny stav objednávky v službe Packeta.

Po vrátení sa na zoznam objednávok môžeme vidieť, že ikonka sa zmenila zo sivej na červenú.

 

Zaregistrovať objednávky, vytlačiť popisné štítky a podacie listy môžete aj hromadne. V zozname objednávok si označíte jednotlivé objednávky a na konci zoznamu z roletového menu vyberiete možnosť „Packeta...“. Zobrazia sa vám na výber spomínané možnosti.

 

Ako nastavím dobierku v Packeta?

 1. Treba si vytvoriť spôsob platby v "E-shop" -> "Spôsob dopravy a platby", ktorý sa bude používať ako dobierka.
 2. V nastaveniach pre tlačové zostavy ktoré nájdete v "Nastavenia" -> "Nastavenia a vzhľad" -> "Nastavenia"  -> "E-shop" -> "Tlač" treba v roletovom menu "Spôsob platby 'Dobierka' " zvoliť želaný spôsob platby na dobierku, ktorý bol vytvorený v bode 1.
 3. Pri správnom vyplnení sa po registrácií zásielky na Zásilkovni v poli dobierka zobrazí celková cena objednávky.

 

Kde vidí zákazník možnosť dopravy Packeta?

Zákazník vidí túto možnosť až pri vytváraní objednávky. Po zvolení určitého druhu platby, ktorému ste priradili v administrácii možnosť dopravy službou Packeta, sa mu pri prepravných podmienkach zobrazí možnosť „Packeta“. Zákazník túto možnosť zaklikne, v roletovom menu si zvolí miesto vydania tovaru a dokončí svoju objednávku.

Vy ako prevádzkovateľ eshopu môžete vidieť v detaile danej objednávky, ktoré miesto vydania si zákazník zvolil.

 

Kam ďalej?

Prejsť na sekciu Správa atómov...

Prejsť na sekciu Spôsob dopravy a platby...

Prejsť na sekciu Detail objednavky...

Zanechajte nám spätnú väzbu na túto stránku manuálu.

Pomohla vám táto stránka manuálu?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu.

To nás mrzí. Ako ju môžeme zlepšiť?


Copyright 2013 - 2024 © help.atomer.com